čtvrtek 28. října 2010

Kyambura gorge



Gorge je rokle dlouhá 16 km a hluboká 100 m, kterým protéká Kyambura river. Je to překrásný geologicko- geografický jev.... rozhlehlá, k horizontu se prostírající africká savana, posetá akáciemi a pasoucími se antilopami, sem tam majestátně se procházející slon.... a náhle, jako hluboká vráska na tváři se objeví hluboká proláklina s neprostupným deštným pralesem. Jestliže neodoláte a vejdete do jeho hlubin, jste náhle zahaleni do roucha ponurého šera, kde ještě intenzivněji pociťujete zvuky, vůně a přítomnost někoho, kdo je tady opravdovým pánem- lvi, kteří sem zvečera chodí pít, hroši, pro které je řeka domovem, v dálce nervozní troubení pralesního slona....
Je to jako se dostat se do jiného světa, kam jste byli pozváni a kde musíte respektovat zákony divočiny.
Tak to je domov svobodných šimpanzů, kteří obdarují všechny trpělivé milovníky přírody svoji vzácnou přítomností.





Pro Vendulku jeden nádhernej šimpanz, škoda že ho neslyší jak vříská. Hledali jsme je asi dvě hodiny, sem tam jsem museli i běžet, nakonec jsme je ale našli. Rodinu s dospívajícím synkem - to je on. Máma, táta a máma si nosila malé tříměsíční šimpanze. Nejmladší v Kyambura gorge.
Zahrádka před doktorskými domky osázená ananasy, rajčaty a papajou

středa 27. října 2010

Tak jsem pro Jáňu ulovil bizona prý má vyvážené nutriční parametry. Rozhodli jsme se si ho udělat rovnou k snídani. Takže jsem ho zapích, stahnul, ogriloval a tady na důkaz , že nelžu jsem se nechal vyfotit s lebkou.
Snídaně v Queen Elizabeth

sobota 9. října 2010

Hmatatelné výsledky snažení

Výsledky
Tady je vidět, že celá pracovní debata a dlouhé soustředění neprobíhaly jen tak zbůhdarma. 

Pracovní porada

Jana a Juliet
Zde na obrázku vidíme kolik práce dá soustředění u pracovní debaty kolik soudružek dnes příjde na řadu.

Vendulka a Čestmír těsně před odjezdem už v limbu.

Nemocnice Buikwe z ptačí perspektivy
Nemocnice v Buikwe
Zdravíme z Buikwe a tady jsem si dovolil vylést na nádrz s vodou, aby jsem mohl zachytil celou nemocnici v Buikwe z ptačí perspektivy. Je to areál bez domků pro doktory a márnice.

pondělí 4. října 2010

Marabu
Narozdíl od vychovanejch suprovejch vopic, který věděli co je to slušný vychování, ptáci marabu byly až nechutně drzý. Když si jich člověk chvili nevšímal, a neodháněl, začali mlátit zobákem, že se ani nedalo mluvit. Ale zase to byly kusy.

Prodavači ořechů

Seznamování se

V Kampale jsme se zastavili na skok s doktory v Botanical garden, kde se knám přihnalo hejno suprovej vopic. Asi nejvíc co mě dostalo, když jsem je krmil ořechama, tak se neustále ujištovaly, jestli si ještě ten další oříšek můžou vzít.  Normálka z očí do očí.

Dělení se s kamarády

pátek 1. října 2010

Návštěva restaurace

Přípravna salátů s výdejním pultemČekání ve frontě s dalšími zákazníky jsme si krátili prohlížením ingrediencí pro přípravu salátů. Za povšimnutí stojí i fakt, že tuto vyhlášenou restauraci navštěvují doktoři až z dalekého Slovenska a dokonce i z Čech.
Samotná KuchyňěToto byl hřeb celé návštěvy . Nechali nás nahlédnout pod pokličku jak vlastně jednotlivé pokrmy připravují. Už ted jsme si mohli býti jisti, že příprava pokrmu probíhá podle předpisů a připravované jídlo bude v naprostém pořádku. A o to nám tady šlo.
Výběr druhu masa
Zde jsme si každý mohl samozřejmě vybrat jaký druh masa  upřednostňuje a hlavně podle toho jak velký měl hlad, říci, kolik žádané pochoutky chce. Na obrázku jsou vidět i váhy důležité k pozdější kalkulaci celého pokrmu.
Sklad proviantu
Zde nám majitel restaurace umožnil nahlédnout z jakého materiálu se jednotlivé pokrmy připravují. Všimněte si, že skad je umístěn pod banánovníky, jehož listy zamezují přehřívání skladovaného materiálu.